Menu
Polecamy
Kontakt
Kontakt
Gazetka
Statystyka
Aktualności

Chór "Sentito" z Wołomina

Chór Sentito z Wołomina

   27 stycznia gościliśmy chór "Sentito" z Wołomina. Zespół wystąpił podczas Mszy św. o godzinie 18.00, po której dał krótki koncert.
   Chór Sentito, działający przy parafii pw. św. Józefa Robotnika w Wołominie, powstał 1 marca 2000 r. z inicjatywy Joanny Przywoźnej. Nad emisją głosu chórzystów od początku czuwa Czesława Skrybant-Ciechomska - śpiewaczka operowa. Przez wiele lat dyrygentem Chóru był Paweł Straszewski, a od dwóch lat prowadzi go Sylwia Krzywda.
   Na swoim koncie Chór ma wiele prestiżowych występów i nagród, m.in. nagrodę I stopnia na I Ogólnopolskim Przeglądzie Spółdzielczych Zespołów Artystycznych w Polanicy Zdroju, II miejsce w I Diecezjalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Wołominie w 2001 roku, wyróżnienie w VII Ogólnopolskim Konkursie Chórów CAECILIANUM 2007, a także II miejsce w tymże konkursie w roku 2008, wspólne koncerty z chórami uniwersyteckimi ze Stanów Zjednoczonych, występy we włoskim Cambiano k. Turynu, w Rzymie, Malborku, Trójmieście, a także na Litwie.
   Występ chóru spotkał się z dużym zaciekawieniem, nagrodzonym na koniec gromkimi brawami.

kliknij w ten aparat a wejdziesz do galerii fotoChór "Sentito" z Wołomina

tekst: Jerzy Farkas, foto: Edmund Papski


Jasełka Bożonarodzeniowe pt. "Święta Noc"

Jasełka Bożonarodzeniowe 2015

   11 stycznia „Grupa Liturgiczna” wystawiła Jasełka. Przedstawienie odbyło się po mszy św. dla dzieci o godzinie 13.00 .W jasełkach przygotowanych z dużym rozmachem zaprezentowało się trzydziestu młodych artystów. Były to dzieci zarówno wprawione scenicznie, jak i te, które wystąpiły po raz pierwszy. Rozpiętość wiekowa aktorów zawarła się w przedziale 4-15 lat. Dzieci śpiewały kolędy przy akompaniamencie gitary, na której grała p. Magda.
   Grupa ciężko pracowała, przygotowując się do występu, ćwiczyli role i wszyscy wspaniale wywiązali się ze swoich obowiązków.
   Przedstawienie jasełkowe było pełne refleksji i nie pozwalało pozostać obojętnym widzowi. Był śpiew. Nie zabrakło tradycyjnych obrazów – Maryi i Józefa szukających miejsca do schronienia, aniołów, pastuszków oraz Trzech Królów. Widzowie w skupieniu słuchali i obserwowali zachowania aktorów na scenie. Dopełnieniem wszystkiego były aniołki, które czuwały nad nowo narodzonym Jezusem.
   Rozpoczęliśmy Jasełka piosenką „Jest taki Dzień”. Potem witaliśmy Jezusa narodzonego – jedną z najpiękniejszych kolęd - „Cicha noc” . Usłyszeliśmy "Przybieżeli do Betlejem pasterze", Maryja zaśpiewała „ Lulajże Jezuniu” ,a na koniec wszyscy śpiewali pastorałkę "Gore gwiazda Jezusowi" .
   Po przedstawieniu usłyszeliśmy podziękowania od ks. proboszcza i wielkie brawa od publiczności.
Inicjatywa Jasełek spotkała się z dużą aprobatą rodziców oraz zgromadzonych w kościele parafian i miłych gości, którzy przybyli zobaczyć przedstawienie. Wspólne kolędowanie, piękna scenografia i muzyka spowodowały, że wszyscy czuliśmy się jak jedna wielka rodzina. Po zakończonym przedstawieniu był czas na upamiętniającą sesję zdjęciową, a nasi aktorzy zostali obdarowani słodyczami.

   Dziękujemy wszystkim za pomoc, zaangażowanie i wsparcie w zorganizowaniu jasełek.

organizatorzy

kliknij w ten aparat a wejdziesz do galerii fotoJasełka Bożonarodzeniowe pt. "Święta Noc"

tekst: Bożena Boczkowska, foto: Edmund Papski


Uroczystość Trzech Króli

Uroczystość Trzech Króli

   We wtorek, 6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego zwanego inaczej Uroczystością Trzech Króli podczas każdej Mszy św. miało miejsce błogosławieństwo kredy, kadzidła i wody. Wodę należy wziąć do domu, gdzie podczas wizyty kolędowej przyda się do pobłogosławienia mieszkania lub też do uzupełnienia domowej kropielniczki.
Kredą na drzwiach należny napisać K+M+B (inicjały trzech Mędrców) i aktualny rok. Po łacinie skrót odczytywany jest, jako błogosławieństwo –Christus Mansionem Benedicat, czyli Chryste błogosław temu domowi.
   Podczas Mszy św. o godz. 10.00 wystąpił Chór Mieszany ” KANTYLENA” oraz „Chwaty” z Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu.

kliknij w ten aparat a wejdziesz do galerii fotoUroczystość Trzech Króli

tekst: Jerzy Farkas, foto: Edmund Papski


Pasterka

Pasterka Żywa Szopka

   24 grudnia, jak co roku, odprawiona została uroczysta msza święta , tzw. pasterka. Pasterka upamiętnia oczekiwanie i modlitwę pasterzy zmierzających do Betlejem.
   W naszym kościele Mszę tę odprawia się bardzo uroczyście. Na początku główny celebrans w asyście ministrantów i lektorów wniósł na rękach i umieścił w żłóbku figurkę maleńkiego Jezusa. W taki sposób symbolicznie zaznaczył przyjście na świat Zbawiciela. Następnie została odprawiona Eucharystia .
   Na zakończenie Mszy świętej ks. proboszcz błogosławił zebranym i złożył życzenia wszelkiej pomyślności i opieki Matki Bożej.

kliknij w ten aparat a wejdziesz do galerii fotoPasterka
kliknij w ten aparat a wejdziesz do galerii fotoŻywa Szopka

tekst: Jerzy Farkas, foto: Edmund Papski


Copyright by Jerzy Farkas