Shadow
Slider

ogłoszenia duszpasterskie

                                                                       XXXIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA 19 listopada  2023 r.

1/ W dniu dzisiejszym obchodzimy VII Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka”. W tym dniu Caritas rozpoczyna akcję pt. „Tytka charytatywna - Torba Miłosierdzia”. Papierowe torby, specjalnie przygotowane na tę okazję, są do odebrania po Mszy św. przy wyjściu z kościoła. Należy je wypełnić produktami spożywczymi o długim terminie przydatności lub środkami chemicznymi. W tym dniu szczególnie Caritas zachęca wszystkich do przekazywania wypełnionych toreb bezpośrednio potrzebującym. Pragnie w ten sposób uwrażliwić lokalną społeczność na dzielenie się z drugim człowiekiem. Pozostałe torby można przynieść do parafii, aby potem rozdać dary pośród ubogich.

2/ W poniedziałek i we wtorek o godz. 17.30 przed Mszą św. zanoszone będą modlitwy za zmarłych poleconych w wypominkach. Modlitwy wypominkowe zakończymy w najbliższy wtorek, 21 listopada.                                  

3/ Za tydzień będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W ramach duchowego przygotowania do tej uroczystości trwamy na Nowennie do Jezusa Chrystusa Króla. Nowenna w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w dzisiejszą niedzielę o godz. 18.15.

4/ Spotkanie formacyjne związane z bierzmowaniem uczniów kl. VII będzie miało miejsce 21 lub 23 listopada / wtorek lub czwartek do wyboru/. Rozpocznie się o godz. 18.30

5/ W przyszłą niedzielę- 26 listopada po Mszy św. o godz. 13.00. odbędzie się spotkanie z rodzi-cami dzieci, które w maju 2024 roku przystępują do I Komunii św. w naszej parafii. Spotkanie związane jest z poświęceniem książeczki do nabożeństwa- modlitewnika.

6/ Od 1- 30 grudnia będzie odprawiana codziennie Msza Św. zbiorowa za zmarłych.

7/ W każdą niedzielę listopada na godz. 15.00 zapraszamy na cmentarz, przy kaplicy na wspólną modlitwę za naszych zmarłych.  

8/ W minionym tygodniu odeszli do Pana – Franciszek ŁUKSZA, Roman RYTYCH, Janusz KOKOSZKA, Urszula PLICH, Stanisława SZPACZYŃSKA z domu Krzesiek, Kazimierz RAKIEL - Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci.

© 2023 Parafia Rzymskokatolicka pw. Błogosławionego Michała Kozala w Świnoujściu